مقالات معماری


نمای رومی ساختمان برای کاربری های مختلف

نمای رومی ساختمان خواه سیمانی باشد خواه سنگی، خواه ساده باشد یا مجلل، در سازه‌های تجاری، ویلایی و مسکونی همواره طرفداران خاص خود را دارد.

نمای رومی ساختمان و ضوابطی که باید رعایت شود

سبک اصفهانی در معماری و ویژگی های آن

سبک اصفهانی در معماری، آخرین شیوه معماری سنتی ایران محسوب می‌شود که از دوره صفویه تا قاجار، در بخش‌های مختلف کشور رواج داشته است.

سبک اصفهانی در معماری و ویژگی های آن

سبک رازی در معماری

سبک رازی از جمله شیوه‌های معماری است که به خوبی ترکیب هنر ایرانیان باستان و مسلمانان را در هم آمیخته و به تصویر کشیده است.

ویژگی ها و بناهای مهم سبک رازی در معماری

معماری اسلامی

معماری اسلامی (Islamic Architecture) یکی از مشهورترین سنت‌های ساختمان سازی در جهان است که از قرن هفتم در جهان اسلام رایج شد.

تاریخچه و ویژگی های سبک معماری اسلامی

سبک روستیک و روستیک مدرن در دکوراسیون

سبک روستیک و روستیک مدرن طرحی خاص از یک دکوراسیون جالب است که با ستفاده از متریال طبیعی مثل سنگ، چوب، الیاف طبیعی در پارچه‌ها و مرتبط کردن

سبک روستیک و روستیک مدرن طرحی خاص از دکوراسیون

سبک باروک در معماری تلفیق خلسه مذهبی و شهوت

سبک باروک در معماری (Baroque architecture) سبکی است با نقوش پرآذین که احساسات و درام با آن پیوند خورده و جلوۀ با شکوهی را به نمایش گذاشته است.

سبک باروک در معماری تلفیق خلسه مذهبی و احساسات

سبک هالیوود در دکوراسیون و طراحی

سبک هالیوود گلم (Hollywood Glam) یا هالیوود ریجنسی (Hollywood Regency Style) یک سبک طراحی داخلی آمریکایی است که در دهه 1930 در کالیفرنیا پدیدار

سبک هالیوود گلم (ریجنسی) دکوراسیونی متمرکز بر مادیات

انواع سبک های معماری جهان

از مهمترین سبک های معماری جهان، می‌توان به سبک کلاسیک، بیزانس،رنسانس، نئوکلاسیک، دیکانستراکشن و معماری اسلامی ایرانی اشاره کرد.

 مهمترین سبک های معماری جهان باستان و مدرن

سبک فولدینگ

معماری فولدینگ (Folding architecture) سبکی افقی‌گرا در طراحی و ساخت ساختمان‌هاست که در آن حالتی از پیچش و انعطاف‌پذیری در سازه به چشم می‌خورد.

معماری فولدینگ سبکی افقی گرا، لایه ای و نرم

سبک مینیمال طرحی برای داشتن دکوراسیونی ساده و شیک

سبک مینیمال در معماری و دکواسیون خانه، مسیری بی دغدغه برای داشتن خانه‌ای ساده و زیبا با فضایی گرم و ظریف است. فضایی که هرگز از مُد نمی‌افتد

سبک مینیمال طرحی برای دکوراسیونی ساده و شیک

 1 2 3 4