ارائه برگه تعهد سازه

خدمات قابل ارائه در این سرویسقیمت و ارائه برگه تعهد سازه (محاسبات) و آنچه باید بدانید

برگه تعهد سازه، فرمی است که توسط مهندس عمران تکمیل می‌شود تا بر اساس آن متعهد شود که نقشه‌هایی که برای ساخت ساختمان ارائه کرده است، بر اساس مقررات ملی ساختمان طراحی شده است. این برگه معرف مهندس محاسب به شهرداری و سازمان نظام مهندسی است و ارائه آن به شهرداری، جهت دریافت پایان کار ساختمان لازم می‌باشد. برگه سبز تعهد سازه با نام برگه محاسبات نیز شناخته می‌شود.

 

برگه تعهد سازه (محاسبات) چیست؟

یکی از مراحلی که قبل از ساخت هر ساختمانی انجام می‌گیرد، طراحی سازه ساختمان است که بعد از طراحی معماری و تأیید برگه سبز معماری انجام می‌شود. این کار توسط مهندس عمران، گرایش سازه انجام می‌شود و نتیجه آن، طراحی و ارائه نقشه ساختمان است. نظارت بر اجرای عملیات ساخت و سازه، باید بر اساس همین نقشه صورت گیرد. اما این نقشه قبل از شروع ساخت و ساز، باید به تأیید شهرداری و نظام مهندسی رسیده باشد. به این منظور، مهندسی که طراحی نقشه سازه ساختمان را بر عهده داشته است، باید یک فرم را پر کند. این فرم همان برگه تعهد سازه است.

بر اساس آن، مهندس مربوطه متعهد می شود که در رسم پلان‌ها، قوانین و مقررات ملی ساختمان را رعایت کرده است. از این رو، این برگه جهت دریافت گواهی پایان کار ساختمان لازم است. بخشی از این فرم توسط مهندس طراح و بخشی نیز توسط مالک پر می‌شود. سپس لازم است توسط شهرداری تأیید و  در محضر به ثبت برسد.

برگه تعهد طراحی سازه با نام «برگه محاسبات ساختمان» نیز شناخته می‌شود.

در برگه تعهد سازه چه مواردی قید می شود؟

 • مشخصات شخصی مهندسی که نقشه های سازه را طراحی کرده است.
 • شماره پروانه اشتغال، نظام مهندسی و شماره امضای شهرداری.
 • شماره سریال امور مهندسین ناظر.
 • پایه و تاریخ اعتبار مجوز مهندس مربوطه.
 • مسئولیت و تضمین صحّت محاسبات انجام شده در زمان تهیه پلان از سوی مهندس مربوطه.
 • تضمین محل طرح سازه نگهبان دیواره گود و ساختمان های مجاور.
 • مشخصات مالک پلاک ثبتی اصلی ساختمان.
 • متراژ کل بنا و تعداد کل طبقات.
 • نام و شماره امضای مهندسی که نقشه‌های معماری ساختمان را تعیین کرده بود (مربوط به مرحله قبل از شروع به کار تهیه نقشه های سازه).
 • امضای مالک.
 • مهر و امضای مهندس طراح مربوطه.

قیمت و خرید برگه محاسبات ساختمان

جهت آگاهی از قیمت و خرید برگه تعهد سازه از شرکت آنلاین سازه، با شماره 90000011 تماس بگیرید. در انتخاب مهندس طراح سازه ای که برای ساخت ساختمان خود انتخاب می کنید، نهایت دقت را داشته باشید. زیرا این شخص علاوه بر اینکه طراحی و تهیه پلان سازه شما را بر عهده دارد، می‌بایست وظیفه نظارت بر پروژه را نیز عهده دار شود. انتخاب یک مهندس مجرب، متعهد و با تجربه، به میزان زیادی در موفقیت پروژه، کیفیت بالای کار و البته سرعت پیشرفت پروژه، مؤثر است.

شرکت مهندسی آنلاین سازه با همکاری با مهندسان عمران و سازه مجرب، شما را در این امر همراهی می کند. چنانچه در صدد ساخت پروژه هستید، طراحی تمامی پلان های سازه خود را به متخصصان ما بسپارید. در این مورد، تمامی برگه‌های لازم جهت کسب پروانه ساختمان برای کارفرما ارائه می‌گردد. جهت خرید برگه تعهد طراحی سازه و سایر برگه های تعهد نظارت، با ما تماس بگیرید: 90000011

همچنین می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید. برای این منظور، بر دکمه سبز رنگ بالای همین صفحه (دکمۀ درخواست خدمات) کلیک کنید. سپس در کادر مربوطه، مشخصات خود را پر کنید. چنانچه فایلی دارید که مرتبط با درخواست‌تان است، آن را از قسمت بارگذاری فایل برای ما ارسال کنید. پس از بررسی درخواست توسط متخصص، با شما تماس خواهیم گرفت. جهت دریافت مشاوره رایگان امور ساختمانی، شما را مساعدت خواهیم کرد. آنلاین سازه همراه شما تا پلۀ آخر...

 

قیمت و خرید برگه تعهد سازه (برگه محاسب ساختمان)