ورق رنگی

قیمت ورق رنگی شیروانی فولاد مبارکه و هفت الماس

قیمت ورق رنگی گالوانیزه سقف و شیروانی برندهای فولاد مبارکه، هفت الماس، فولاد بهمن و سمنان در جداول لیست قیمت درج شده است. به صفحات فولادی که پس از تولید، بُرسکاری، پاکسازی و پولیش می‌شوند و سپس با فلز Zn و یا کروم، اندود شده و در نهایت رنگ می‌شوند، ورق رنگی می‌گویند. ضخامت این ورق‌ها از 0.25 تا 0.6 میلیمتر متغیر است و به صورت شیت و رول تولید می‌شوند. علاوه بر محصولات داخلی، انواع وارداتی (چینی) پلیت رنگی نیز در بازار موجود است. این محصول به صورت ساده و طرح‌دار (طرح سفال، شادولاین، سینوسی و غیره) عرضه می‌شود و قیمت آن بر اساس برند و کارخانه تولید کننده و نوع و کیفیت رنگ مورد استفاده در رنگ‌آمیزی، متفاوت است. پلیت‌های رنگی در رنگ‌های متنوع و جذابی تولید می‌شوند. استاندارد رنگ پلیت‌های رنگی با عنوان "رال" شناخته می‌شود. این استاندارد در تمام دنیا یکسان است.

قیمت روز ورق رنگی و خرید از آنلاین سازه

قیمت ورق رنگی به تبعیت از قیمت ورق پایه‌ای که از آن تولید می‌شود، تغییر می‌کند. شرکت مهندسی آنلاین سازه تأمین کننده و عرضه کنندۀ مستقیم انواع ورق های صنعتی و ساختمانی، محصول مورد نظر شما را به قیمت کارخانه و با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. شما می‌توانید خرید خود را با هماهنگی تلفنی، به صورت حضوری و یا آنلاین انجام دهید. به منظور مشاوره جهت خرید یک محصول با کیفیت و اطلاع از قیمت روز محصولات، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. 66396090 - 021

همکاری و همراهی با شما افتخار ماست؛ آنلاین سازه همراه شما تا پلۀ آخر...

سؤالات متداول و اطلاعات لازم جهت خرید

 • ضخامت ورق‌های رنگی موجود در بازار چقدر است؟ حدأقل 0.16 و حدأکثر 0.7 میلیمتر. در صورت درخواست محصولی با ضخامت بیشتر، در حجم بالا، امکان سفارش وجود دارد.
 • وزن هر رول چقدر است؟ 4 - 9 تن. تلرانس رول‌های رنگی حدود 3 تن است که در هنگام سفارش باید به آن توجه کنید.
 • به ضخامت پوشش رنگ محصولی که قرار است خریداری کنید، توجه کنید!
 • آیا این پوشش رنگ در دو طرف پلیت با ضخامت یکسانی اعمال شده یا ضخامت آن در بخش پشتی ورق کمتر است!
 • جنس یا نوع رنگی که در رنگ آمیزی ورق استفاده شده است چیست؟
 • پلیت رنگی که قرار است خریداری کنید از نوع گالوانیزه است یا خیر.
 • برای ساختمان های مدرن و یا سوله، کدام نوع و طرح ورق های رنگی مناسب تر است.

جهت دریافت پاسخ و اطلاعات لازم، با کارشناسان آنلاین سازه تماس بگیرید و در ادامه همراه ما باشید. 66396090- 021

قیمت رول ورق رنگی

ورق رنگی فولاد مبارکه

فولاد مبارکه یکی از معروف‌ترین کارخانه‌های تولید کننده آهن آلات فولادی صنعتی و ساختمانی است. برخی از مشخصات پلیت های رنگی که توسط این کارخانه تولید می‌شود به صورت زیر است:

 • ورق رنگی فولاد مبارکه تحت استاندارد JIS G3312 تولید می‌شود.
 • ضخامت آن‌ها 0.5 میلیمتر است.
 • محصولات به صورت رول و در عرض 1250 میلیمتر در بازار موجود است.

 

ورق رنگی چیست؟

ورق رنگی، صفحه‌ای فلزی با رنگ‌های مختلف است که طی فرایندهایی، از رنگ آمیزی ورق روغنی و dh ورق گالوانیزه تولید می‌شود. این محصول پُرکاربرد، در بیش از 15 رنگ و به صورت رول، برش خورده، کرکره‌ای و طرح‌دار، ساخته و عرضه می‌شود. با توجه به اینکه ورق روغنی و گالوانیزه، پیش‌ساز پلیت های‌رنگی هستند و این پیش‌سازها خود در برابر خوردگی و فرسایش مقاوم هستند، پلیت‌های رنگی نیز همین ویژگی را دارند. حتی به دلیل پوشش ناشی از رنگ، مقاومت بالاتری هم خواهد داشت. برای مقاومت بیشتر در شرایط خاص، لایه محافظ PVC و PET بر سطح ورق اعمال می‌شود.

 

استاندارد رنگ در پلیت‌های رنگی را بشناسید

رنگِ پلیت‌های رنگی با استاندارد خاصی به نام رال شناخته می‌شود. این استاندارد که همانند یک کد است، در تمام دنیا یکسان می‌باشد. ضخامت پوشش رنگی معمولاً در حدّ 35 میکرون است؛ اما این مقدار در کارخانه‌های مختلف ممکن است متغیر باشد. مثلاً برخی کارخانه ها ضخامت پوشش رنگ را در بخش قابل دیدِ ورق (20 – 25 میکرون) کمی بیشتر از بخش پشتی آن (7 – 15 میکرون) در نظر می‌گیرند. بدیهی است که هر قدر ضخامت پوشش رنگ بیشتر باشد و استانداردها و فنون لازم در زمان رنگ آمیزی رعایت شده باشد، ماندگاری محصول بالاتر خواهد بود.

به طور کلی، نوع رنگ بر قیمت ورق رنگی تأثیر گذار است. رنگ نهایی که بر روی صفحات اعمال می‌شود، از جنس‌های مختلفی مانند پلی استر، پلی اورتان، اپوکسی و یا پلی وینیل کلراید است. به عبارت دیگر، مواد مذکور، پوشش ورق های رنگی را تشکیل می‌دهند.

ممکن است برای خرید، به دنبال رنگ خاصی باشید. به همین دلیل در ادامه، اشاره‌ای به رنگ و کد استاندارد این محصولات پرطرفدار شده است:

 1. سفید یخچالی (رال 9016)
 2. کِرم (رال 9010)
 3. آبی نیسانی (رال 5015)
 4. آبی کاربنی (رال 5018)
 5. بنفش (رال 4005)
 6. سبز چمنی (رال 6024)
 7. سبز تیره (رال 1860)
 8. صورتی (رال 4003)
 9. زرد (رال 1023)
 10. زرد لیمویی (رال 1028)
 11. نارنجی (رال 2004 و 2003)
 12. قرمز (رال 3000)
 13. قرمز گوجه ای (رال 3020)
 14. سفالی (رال 8004)
 15. قهوه ای سوخته (رال 8018)

 

وزن ورق رنگی چگونه محاسبه می‌شود؟

وزن پلیت رنگی همانند وزن ورق سیاه محاسبه می‌شود:

وزن ورق رنگی= طول (متر) × عرض (متر) × ضخامت (میلیمتر) × چگالی فولاد (g/cm3 7.86)

Weight = length (m) × Width (m) × Thickness (mm) × 7.86 (g/cm3)

 

 مزایای پلیت‌های فلزی رنگی

 • وزن سبک
 • استحکام بالا
 • عمر طولانی
 • قابل بازیافت
 • مقاومت در برابر زلزله
 • سهولت در حمل و نقل
 • عدم نیاز به نگهداری خاص
 • نصب و راه اندازی راحت و سریع
 • مقاوم در برابر آتش و آتش‌سوزی
 • مقاوم در برابر پوسیدگی‌های ناشی از باران یا رطوبت

 

مشخصات ورق رنگی گالوانیزه

زیبایی و جلای ظاهری خاص، مقاومت بسیار خوب در برابر خوردگی و شکل‌پذیری بسیار خوب، از ویژگی‌های ورق رنگی گالوانیزه است. پوشش زینک اکسایدی که در زمان گالوانیزه شدن ورق بر روی آن اعمال می‌گردد، سبب می‌شود تا ماندگاری ورق های رنگی گالوانیزه نسبت به سایر صفحات فلزی رنگی بیشتر باشد. به همین دلیل است که ورق‌های رنگی شیروانی، بِیس یا پایۀ گالوانیزه دارند.

ضخامت پوشش رنگی که بر سطح صفحات اعمال می‌شود، حدود 35 میکرون است. رنگ آمیزی ورق‌ گالوانیزه، جهت تولید پلیت رنگی، به دو روش انجام می‌شود: الکترواستانیک و کوره‌ای. ورق‌های رنگی گالوانیزه با ضخامت 0.18 – 1 میلیمتر تولید می‌شوند. رول‌های آن نیز با عرض استاندارد 100 و 125 سانتی متر عرضه می‌شوند. در بازار به عرض 100 کوتاه و به عرض 125 سانتی‌متر، بلند گفته می‌شود.

 

کاربردها

 • سقف کاذب
 • بدنۀ کامپیوتر
 • ساخت کانتینر
 • بدنۀ خارجی یخچال
 • ساخت ساندویچ پانل
 • سقف و بدنه انبارها و کارگاه‌ها
 • نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها
 • کابینت، تجهیزات اداری، پارتیشن، آبگرمکن

 

انواع ورق رنگی شیروانی

پلیت‌های رنگی شیروانی در طرح‌های متنوع از جمله سینوسی (کرکره‌ای)، موجدار، ساده، شادولاین، طرح سفال و غیره ساخته و تولید می‌شوند. این محصولات جهت پوشش سقف و دیواره سوله‌ها مناسب هستند.

تایل یا پرچین، از دیگر طرح‌هایی است که در ساخت پلیت رنگی شیروانی استفاده می‌شود. رنگ‌آمیزی آن به روش الکترواستاتیک (پودری) انجام می‌شود و گزینه خوبی برای پوشش سقف‌های شیب‌دار و شیروانی سازه‌های مدرن است.

شیت‌های رنگی شیروانی معمولاً با ضخامت 0.5 میلیمتر و در عرض‌های 100 و 125 سانتیمتر تولید می‌شود. ضخامت‌های سفارشی نیز قابل اجراست. وزن این محصولات در عرض 100 سانت، 3.9 و در عرض 125 سانت، 4.9 کیلوگرم است. جهت سفارش ضخامت مورد نظر خود، با ما تماس بگیرید: 66396090 - 021

انواع ورق رنگی شیروانی

 

پلیت های پیش نیاز برای ساخت ورق رنگی

شیت‌های رنگی قبل از اینکه رنگ‌آمیزی شوند، با اسیدهای مخصوص شسته و پاکسازی می‌شوند. سپس تحت فرایند گالوانیزیشن و یا گالوالوم قرار می‌گیرند. این عملیات باعث می‌شوند تا شیت‌ها پس از رنگ شدن، ظاهری صیقلی و زیبا پیدا کنند. این ظاهر زیبا باعث شده تا از این محصولات برای ساخت سقف، دیوارهای خارجی ساختمان‌ها، لوازم منزل و دکوراسیون داخلی استفاده شود.

نحوه تولید ورق رنگی

در قدم اول، پلیت پیش‌سازی که قرار است به پلیت رنگی تبدیل شود، باید تصفیه و تمیز شود. این کار به چسبندگی بین ورق و رنگ کمک کرده و آن را بهبود می‌بخشد. بنابراین، یک مرحلۀ تصفیه که شامل چربی‌زدایی و پاک کردن ناخالصی‌ها از ورق فلز است، انجام می‌شود. این عمل اصطلاحاً پولیش کاری نامیده می‌شود. بعد از پولیش، نوبت به بُرس‌کاری است. برس‌کاری باعث صاف و یکنواخت شدن سطح پلیت شده و کمک می‌کند محصول نهایی، هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ ماندگاری از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سپس سطح صفحه با آب شستشو می‌شود تا ذرات حاصل از برسکاری از سطح آن برداشته شود. سطح شسته شده با هوا خشک می‌شود و برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی، مواد شیمیایی بر آن پاشیده می‌شود.

بعد از خشک شدن، یک زیر پوش به عنوان رنگ پایه بر دو طرف سطح پلیت اعمال می‌شود و سپس فرایند پخت انجام می شود. برای رنگ آمیزی نهایی سطح ورق، می‌توان از روش پوشش تماسی با استفاده از تکنیک پوشش رولی یا همان غلتک استفاده کرد.

فرایند زیرسازی، پخت و رنگ آمیزی نهایی، می‌تواند تا چهار بار نیز تکرار شود. دفعات تکرار این کار به هدف و کاربرد نهایی محصول بستگی دارد. مسلماً هرچه این فرایند تکرار شود، محصول تولید شده دوام بیشتری خواهد داشت.

روش پوشش غیر تماسی

یک روش دیگر برای رنگ آمیزی وجود دارد و آن روش پوشش غیر تماسی است. در این روش، بعد از پولیش‌کاری و بُرسکاری ورق، دو طرف آن را به کروم آغشته می‌کنند. در این روش می توان پخت زیرپوش اولیه و روکشی که بر سطح ورق اعمال می‌شود را به طور همزمان (نه مجزا) در کوره انجام داد. فرایند تولید پلیت رنگی با استفاده از این روش، ارزان‌تر و ساده‌تر خواهد شد. کوتاه شدن زمان پخته شدن رنگ در کوره، کاهش انرژی مورد نیاز برای پخت، کاهش مقدار دی اکسید کربن تولید شده در حین پخت و در نتیجه کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، از مزایای روش پوشش غیر تماسی است.