ارائه برگه تعهد تاسیسات ساختمان

خدمات قابل ارائه در این سرویسخرید برگ تعهد تاسیسات ساختمان و مراحل تأیید آن

برگ تعهد تاسیسات ساختمان شامل برگ نقشه تاسیساتی برقی و مکانیکی سازه می‌باشد که ارائه آن به شهرداری جهت صدور پروانه ساختمان (جواز ساخت) و دریافت پایان کار لازم است. سیستم‌های گاز رسانی، تهویه، گرمایشی و سرمایشی، آسانسور و پله برقی همگی جزء تأسیسات ساختمان هستند. عدم راه اندازی این سیستم‌ها استفاده از سازه را ناکارآمد می‌کند. از طرف دیگر، هر گونه مغایرت با استانداردها در زمان راه اندازی، نه تنها ساکنان ساختمان را با مشکلات متعدد رو به رو می‌کند، بلکه آسایش ساکنان سازه نیز را بر هم می‌زند و هزینه های اضافی و گاه هنگفت برای ساکنان همراه خواهد داشت.

 

برگ تعهد تاسیسات ساختمان چیست و چه حکمی دارد؟

پس از آنکه طراحی معماری یک ساختمان انجام می‌شود، برای رفتن به مراحل بعد، لازم است پلان معماری تأیید شود. برای تأیید این پلان، باید برگه سبز معماری را تهیه و به شهرداری ارائه دهید. پس از آنکه این برگه مورد تأیید شهرداری و نظام مهندسی قرار گرفت، نوبت به تهیه نقشه طراحی سازه است. همزمان با تهیه این نقشه، می‌توان طراحی تأسیسات مکانیکی و برقی را نیز آغاز کرد. مهندسانی که مسئولیت طراحی تاسیسات ساختمان شما را عهده‌دار می‌شوند، باید در قبال آن تعهداتی را متقبل شوند. این تعهدات در قالب دو برگ کاغذ که «برگ تهیه نقشه های تأسیساتی مکانیکی» و «برگ تهیه نقشه های تأسیساتی برقی» نام دارد، صورت می‌گیرد. مهر و امضا و تأیید برگه‌ تاسیساتی ساختمان از سوی دفتر اسناد رسمی و شهرداری، به معنی تأیید نقشه‌های طراحی شده توسط مهندسان تأسیسات الکتریکی و مکانیکی است.

این برگ ها، مهندس مکانیک و مهندس برقی که طراحی نقشه‌های تأسیسات ساختمان شما را عهده‌دار بوده است، ملزم به ارائه تعهداتی می‌کند. از جمله اینکه آن‌ها را متعهد می‌کند تا در طراحی نقشه‌ها اصول را رعایت کرده و از قوانین و مقررات ملی ساختمان تخطی نکنند. جهت دریافت گواهی پایان کار ساختمان، داشتن برگه تأسیسات لازم است.

 

مراحل لازم از خرید برگ تأسیسات برقی و مکانیکی ساختمان تا دریافت تأییدیه آن

  • طراحی و تهیه نقشه ها توسط مهندسان تأسیسات مکانیکی و الکتریکی.
  • خرید برگه تأسیسات.
  • پر کردن آیتم های موجود در پشت برگه توسط مهندس مربوطه و مالک سازه.
  • ارائه برگ ها به شهرداری جهت دریافت تأییدیه و مهرِ اسکن شهرداری.
  • ارائه برگ تعهد تاسیساتی ساختمان به دفاتر خدمات الکترونیک شهر یا دفاتر پیشخوان دولت جهت دریافت تأییدیه و مهر.

نکته: تا زمانی که خاک محل پروژه مورد تأیید آزمایش مکانیک خاک قرار نگرفته باشد، امکان استعلام برگه‌های تعهد سازه و تاسیسات وجود ندارد. بنابراین، برای استعلام و در نتیجه تأیید این دو برگ، تأیید آزمایش مکانیک خاک محل پروژه لازم است.

 

خرید و قیمت برگ تعهد تاسیسات ساختمان

همانطور که گفته شد، خرید برگه تاسیسات برای دریافت پروانه و جواز هر پروژۀ ساختمانی لازم است. قیمت این برگه بر اساس متراژ سازه شما متغیر است. به طور کلی، در مورد پروژه‌های بزرگ، قیمت برگه کمتر از پروژه‌های کوچک‌تر تمام خواهد شد. جهت اطلاع از قیمت این برگه و سایر برگه ها از جمله برگه تعهد سازه و برگه تعهد نظارت، با شرکت مهندسی آنلاین سازه تماس بگیرید: 90000011

اگر تجربه‌ای در زمینه خرید و ارائه انواع برگه های تعهد ساختمان ندارید، یا مشغله کاری زیاد، شما را محدود کرده است، در این زمینه شما را یاری خواهیم کرد. کافیست با ما تماس بگیرید و یا با یک کلیک، به صورت آنلاین درخواست‌تان را به ما ارائه دهید. برای دریافت خدمات آنلاین، کافیست بر روی دکمه سبز رنگ درخواست خدمات که در بالای همین صفحه قرار دارد، کلیک کنید و آیتم های لازم را پر کنید. اگر فایلی دارید، آن را در قسمت بارگذاری فایل، آپلود کرده و بر دکمه ثبت کلیک کنید.

اگر برای طراحی پروژۀ ساختمانی خود نیاز به مهندسانی با تجربه و متعهد دارید، روی ما حساب کنید. آنلاین سازه همراه شما تا پلۀ آخر؛ با ما تماس بگیرید: 90000011

ارائه برگه تاسیساتی مکانیکی ساختمان