ارائه برگه معماری

خدمات قابل ارائه در این سرویسبرگه سبز معماری اولین قدم برای دریافت جواز ساختمان

خرید و ارائه برگه سبز معماری به شهرداری، از اقدامات اولیه جهت دریافت مجوز شروع به کار ساخت و ساز ساختمان است. این برگه، در واقع برگه تعهد معماری است که مهندس معمار را متعهد به رعایت اصول و قوانین لازم در طراحی نقشه‌های معماری ساختمان می‌کند. تعرفه قیمت برگ سبز معماری، بر اساس متراژ ساختمان تعیین می‌شود. هر چه متراژ سازه شما بیشتر باشد، قیمت هر متر کمتر تمام خواهد شد. قیمت‌ها در تهران نسبت به شهرستان‌ها متفاوت است. جهت خرید این برگه از طریق شرکت آنلاین سازه اقدام کنید. 90000011

برگه سبز معماری چیست؟

برگه معماری مهندس معمار را متعهد می‌کند تا همکاری لازم را با مهندس محاسب را داشته باشد. پلان های او باید با نقشه‌های محاسباتی مهندس محاسب تطبیق داشته باشد. بخشی از آیتم های موجود در برگه معماری، توسط مهندسی که طراحی معماری ساختمان شما را عهده‌دار شده است، پر می‌شود. در واقع مهندس معمار با پر کردن این فرم تعهداتی را در قبال کار خود ایجاد می‌کند. از جمله آنکه متعهد می‌شود:

  1. در طراحی نقشه‌های خود، تمامی قوانین حال حاضر وزارت مسکن و شهرسازی را رعایت کرده و موردی مغایر با قوانین وجود ندارد.
  2. نقشه‌ها بر اساس مقررات ملی ساختمان طراحی شده است.

در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات ساختمان و ضوابط شهرداری در زمان طراحی نقشه‌ها، مهندس طراح باید پاسخگو باشد. بنابراین، می‌توان گفت برگه سبز معماری در واقع این ضمانت را به مالک، شهرداری و ارگان‌های ناظر بر ساخت و ساز می‌دهد که کار ساخت و ساز، به صورت اصولی پیش می‌رود.

برای اینکه بتوانید جواز یا پروانه ساختمان خود را بگیرید، علاوه بر برگه تعهد نظارت، لازم است برگه معماری را نیز تهیه کنید. سپس در زمان مراجعه به شهرداری جهت دریافت جواز ساختمان، آن را به بخش و مسئول مربوطه ارائه دهید. در واقع می‌توان گفت، تأیید نقشه های معماری سازه، راه را برای مراحل بعد باز می‌کند.

مراحل لازم جهت کسب تأییدیه برگ سبز معماری

  • طراحی پلان ساختمان توسط مهندس معمار (مهندس معمار می‌تواند توسط مالک ساختمان تعیین شود و یا از طرف شهرداری معرفی شود).
  • تأیید پلان طراحی شده از سوی شهرداری و سازمان های مربوطه
  • خرید برگه سبز معماری
  • پر کردن آیتم های پشت برگه معماری توسط مهندس معمار که نقشه معماری ساختمان را طراحی کرده است؛ همراه با مهر و امضای او.
  • پر کردن آیتم های پشت برگه معماری توسط مالک ساختمان.
  • مراجعه به دفاتر خدمات شهرداری و ارائه برگه معماری به شهرداری، جهت دریافت جواز برای مراحل بعدی.

مراحل بعد از تأیید برگ معماری چیست؟

تأیید و تصویب پلان معماری ساختمان از سوی شهرداری و سپس صادر شدن جواز، اجازه ورود به مراحل بعدی را به شما می‌دهد. مراحل بعدی شامل ارائه برگه تعهد سازه و ارائه برگه تعهد تأسیسات ساختمان است. برای این منظور، مهندس سازه و مهندسان طراح تأسیسات (برق و مکانیک) باید بر اساس پلان معماری ساختمان که در مرحله قبل تأیید شده بود، نقشه های خود را تهیه کنند.

خرید برگ سبز معماری

جهت خرید برگه سبز معماری ساختمان خود، می‌توانید از طریق شرکت مهندسی آنلاین سازه اقدام کنید. برای این منظور، با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید درخواست خود را از طریق دکمه سبز رنگی که در بالای همین صفحه قرار دارد، درج کنید. بر روی دکمه درخواست خدمات کلیک کنید و پس از پر کردن آیتم های لازم، بر روی دکمه ثبت کلیک کنید. در صورتی که فایل خاصی دارید، می‌توانید از قسمت بارگذاری فایل، آن را برای ما ارسال کنید. پس از بررسی درخواست یا سؤالات شما، با شما تماس خواهیم گرفت.

جهت دریافت مشاوره رایگان امور ساختمانی در تمامی مراحل، از آغاز تا پایان پروژه خود، با ما تماس بگیرید. اگر در صدد مشارکت در ساخت ساختمان خود هستید و نیاز به راهنمایی دارید، شما را همراهی خواهیم کرد. اگر در مرحله دریافت جواز دچار مشکل شده‌اید یا سؤالات متعددی ذهن‌تان را مشغول کرده است، کارشناسان ما آماده راهنمایی و کمک به شما هستند. 90000011

آنلاین سازه همراه شما تا پلۀ آخر...

 

 خرید برگه سبز معماری